Valgus deformity nohy

Plano-valgus deformity nôh - pozícia nôh patológie, keď sa znížil výšku a ohnutú os. A piaty prst Ukázalo sa, čím X tvaru. Toto ochorenie môže byť získané alebo vrodené, je ťažké liečiť, ale našťastie, môžete sa ho zbaviť.

Príznaky valgus deformity


Príznaky tohto ochorenia sa vyskytujú bolesti a kozmetickú vadu, tzv valgózní deformáciu palca, keď sa otočil dovnútra, a významne rozširuje spoločnú stranu, čo spôsobuje ťažkosti pri výbere obuvi.
V valgus deformity prvého prsta, pozorovalo chronickej burzitídy, a byt (priečna alebo kombinovaná) a deformujúca artróz plyusnefalanhovyh kĺby.


Dôvody valgus deformity nohy


Bohužiaľ, lekári nepoznajú presné príčiny ochorenia. Nazývajú niekoľko dôvodov, ktoré viac či menej ovplyvňujú vývoj valgus deformity:
 • Po prvé, vývoj patológiu prispieva bytu, takže v prvom príznakom choroby by sa mal pokúsiť sa ho vyliečiť.
 • Potom dôležitú úlohu hrá genetika, takže ak blízki príbuzní máte problém, je potrebné venovať osobitnú pozornosť zdraviu nôh.
 • Endokrinné poruchy - Ďalším dôvodom, ktorý by mohol valgózní deformita nohy ako hormonálna nerovnováha ovplyvňuje kvalitu kostí a spojivového tkaniva.
 • A jedným z dôvodov, ktoré vystavuje riziku ochorenia - nesprávne uzavreté topánky. Vysoké podpätky, ponožky, úzke, tesné topánky prednej časti záťaže, čo je dôvod, prečo je deformované a tam artróza sklady.


 • Deformácia je vzhľadom na to, že spojivového a kostného tkaniva v tejto oblasti, sú slabé a nemôžu vydržať záťaž, pretože základné preventívne opatrenia, ktorých cieľom je posilnenie.  Liečba valgus deformity nohy


  V prípade, že choroba je v ranom štádiu, a potom opraviť skreslenie, môžete použiť ortopedické zariadenia, podpora klenby, stielok, interdigitálna valčeky, spojky, digitálne korekcie a tak ďalej D. Táto metóda nastavenia vyžaduje dlhú dobu. - Od šiestich mesiacov do niekoľkých rokov. Súčasne je žiaduce usporiadať strava bohatá na bielkoviny a vápnika k posilneniu kostí a tkanív.
  Masáž s valgus deformity chodidla je tiež veľmi účinný, rovnako ako vaňa s teplou vodou. Tieto metódy prispieť k posilneniu ochorenie spojivového tkaniva a nebude zložité.


  Oni tiež zníženie bolesti a zmiernenie zápalu, však v prípade, že deformácia je silne vyjadrená, nemajú nápravu situácie.
  Vzhľadom k tomu, farmakoterapia predpísané steroidné lieky na zmiernenie zápalu a v niektorých prípadoch kortikosteroidy, aby sa zabránilo opuchu a iné komplikácie.
  V valgus deformity nohy s výrazným zakrivením uvedenej operácie. V súčasnej dobe existuje mnoho chirurgické zákroky, ktoré úspešne odstránenie závady. Ak chcete odstrániť build-up spoj na obale, aby malý rez v palcom a pomocou chirurgického dláto ho odobrať. Niekedy korekcia chirurgia plano-valgus deformity a mal by prestať prstov kosti.
  Rehabilitácia po operácii trvá najmenej 6 mesiacov, a teraz majú zabezpečiť minimálne zaťaženie na palci nohy, pretože niekedy odporúčajú, aby pacienti nosiť topánky s drevenou podrážkou alebo obväzom. V rovnakej prognózy po chirurgickej liečby priaznivý: nožný kapacity plne obnovená.

  Popular Today
  Typy na prevenciu pred vráskami na čele
  Read more
  Prírodná kozmetika
  Read more
  Ako kakao pomáha chudnúť?
  Read more
  search 10 tipov ako prestať fajčiť
  Read more
  Domáce opravné prostriedky pre svalové bolesti
  Read more
  Ako zvýšiť prsníka doma - od výživy vykonávať
  Read more
  KONEČNE ČOKOLÁDA, KTORÁ JE PRI DIÉTE POVOLENÁ
  Read more
  Ako urobiť nos menšie vizuálne s make-up
  Read more

  Never Miss A Post!